cocuk-etkinlikleri-resim-yapmak-anne-tavsiyesi

Basit Resim Teknikleri İle Resim Yapmak

Havaların soğuması ile birlikte çocuklarla dışarıda daha az vakit geçirmeye başladık. Özellikle mevsim geçiş dönemlerinde çocukların hastalıklara açık olması bunun en büyük nedenlerinden. Bu yüzden aileler çocukları ile evde vakit geçirmektedir. Evde geçirilen uzun saatler çocukların “Anneeee canım sıkılıyor” cümlesini yinelemesine neden olmaktadır. 

İşte tamda bu noktada bazı tavsiyelerde bulunacağım. Bunların ilki Resim Çizmek yada Boyama Yapmak.

3 yaşından itibaren ince motor becerileri gelişen çocuklarla bu tür aktiviteler yapmak onların gelişimini olumlu yönde etkilemektedir. Çocuklar ince motor becerilerini geliştirmek için el ve parmak kullanımını arttıracak etkinlikler seçmelisiniz.

İlk başlarda karalama olarak başlayan boyama saati zamanla daha anlamlı çizgilere ve daha iyi boyamaya doğru gidecektir. Bu etkinlikler sırasında özellikle çocuğunuzu teşvik edecek yaklaşımlarda bulunmalısınız. Onların yaptıklarını düzeltmek yerine onlara kendi fikirlerinizi söyleyin ve onun daha iyisini yapacağından bahsedin. Çünkü resim yapmak çocuklar için bir ifade biçimidir. Yani resimler ile kendilerini ve duygularını ifade edebilmektedir. O yüzden onların yaptıklarına müdahalede bulunmayın. 

Resim yapmayı daha basit metotlarla öğretmek için veya siz resim yapma konusunda çok iyi değilseniz basit resim teknikleri çocuğunuza daha iyi resim yapmak için basit resim yapma tekniklerini kullanabilirsiniz. Özellikle resim becerisi olmayan ebeveynlerde resim saati büyük bir sıkıntı oluşturabiliyor. Bunun için de resim yapmayı basit hale getiren bazı teknikler geliştirilmiştir. Geliştilen basit resim tekniklerini aşağıda görebilirsiniz. Eklemek istediğiniz teknikleri yorum olarak gönderebilirsiniz.

 

Basit Resim Teknikleri
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir