Eni İyi Bebek Bezi

Bebek Bezi Tavsiyesi – En İyi Bebek Bezi Hangisidir?

Bebek bezi çocukların yaklaşık 3 yıl boyunca her gün kullanacağı bir üründür. Bu yüzden ailelerde hangi bebek bezini seçeceği konusunda oldukça kararsızdır. Etrafından gelen çok fazla yanlış bilgi bu işi daha da zora sokmaktadır. Bu konuda herkesin bir düşüncesi vardır. Kimisi sadece maddi açıdan, kimisi sadece marka açısından, kimisi kalite açısından bakar. Ama bebek bezi konusunda “En iyi bez şudur” demek oldukça yanlış ve taraflı bir yaklaşım olacaktır. Bebek bezi seçerken dikkat edilecek en önemli konu bebeğinizin cildi ve vücut yapısıdır. Yani en pahalı bezi alıp çok pişik yaptığından dolayı hiç kullanamaya da bilirsiniz. Buradaki amaç sizin bebeğinizin cildine en iyi gelen bez hangisidir onu bulmaktır.  

Bu yazımda bebeğim için bez ararken yaptığım denemeleri ve sonuçlarını sizinle paylaşacağım. Bebek bezi markaları hakkında ve araştırma yaparken karşılaştığın yorumlar hakkında da notlarımı bulabilirsiniz. Bebek bezi konusunda ondan fazla bebek bezi denemem oldu. Halen farklı bez görürsem merak edip denerim. Ama şu ana kadar yaptıklarımdan  bizim için en iyi bezini buldum diyebilirim. Bu arada şunu da belirtmeliyim ki benim bebeğim çok hassas bir cilde sahip değil, fakat bu yaptığım denemeler sizde farklı sonuçlar doğurmuş olabilir. Sonuçta her çocuğun cilt yapısı farklıdır. Hatta benzer cilt yapısındaki çocukların cinsiyetine göre bile bezler farklı sonuçlar doğurabilmektedir.

Bebek bezleri ile ilgili aşağıda yer alanlar şahsi görüşümdür. Farklı görüşe sahip olabilir yada farklı sonuçlar çıkarabilirsiniz. Ayrıca incelememi istediğiniz bebek bezlerini yorum olarak gönderirseniz en kısa zamanda denemeye çalışırım.

 

İncelediğim Bebek Bezi Markaları

Prima, Huggies, Canbebe, Molfix, EvyBaby, Baby Star, Komili, Sleepy, Jenny & Willy (Bim Bebek Bezi), Soffio (A101 Bebek Bezi). Bu markaları kendi aralarında kıyasladım. Tabi bir çok özelliği görecelidir. Yani buradaki notlar benim kendi karşılaştığım sonuçlar. Siz farklı değerlendiriyor olabilirsiniz. Aşağıdaki tabloda birbiri içindeki kıyaslamaları daha net görebilirsiniz. Tablodaki değerlerden farklı düşünüyorsanız yorum olarak belirtebilirsiniz. Bebek bezi markaları hakkında bilgiler ve değerlendirmelerim tablonun altında yer almaktadır. Tabloyu büyütmek için üzerine tıklayın.

Bebek Bezi Markaları Detaylı İncelemesi

Bebek Bezi Markaları Detaylı İncelemesi

Notlar:

*Prima’nın Premium Care ürün grubunda sıvı göstergesi vardır. Aktif Bebekte bulunmamaktadır. Ayrıca Premium Care ürün grubunda bir miktar sızma oldu. Aktif Bebekte olmadı. Huggies’in Yenidoğan ürün grubunda sıvı göstergesi mevcuttur.

*Fiyat konusunda karşılaştırmalar mağazalardaki standart fiyatları üzerindendir. A101, Bim gibi marketlerdeki yada internet sitelerindeki özel indirimleri kapsamaz. Fiyat değerlendirmesi aynı büyüklükteki bezlerin tane fiyatı üzerinden yapılmıştır.

 

Bebek Bezi Markaları Hakkında Bilgiler ve Değerlendirmelerim

 

Prima Bebek Bezi

Prima Bebek Bezi

Prima Bebek Bezi

Dünyanın en büyük bebek bezi markalarından biri olan ve  en büyük pazar payına sahip olan Prima (Pampers), Amerikan P&G şirketinin bir markasıdır. Yurt dışında Pampers markası olarak satılmaktadır. Türkiye’de bu marka adı ile sadece Migros’larda satışa sunulmaktadır. P&G şirketi Ace, Alo, Ariel, Fairy, Braun, Duracell, Orkid gibi onlarca marka ile bir çok alanda hizmet vermektedir. Prima bebek bezi olarak 3 farklı ürün grubu ile karşımıza çıkmaktadır. Yeni Bebek, Aktif Bebek ve Premium Care ürün grubu ile farklı ürünler sunmaktadır.

Markanın belirttiği özellikler:

Yeni Bebek Emici mikro tanecikler, kuru üst yüzey, esnek yan bantlar, ekstra uyku tabakası, nefes alan yüzey.
Aktif Bebek Emici mikro tanecikler, kuru üst yüzey, esnek yan bantlar, pamuk gibi yumuşak, emici kanallar.
Premium Care Emici kanallar, göbek bağı oyuntulu tasarım, nefes alan yüzey, ıslaklık göstergesi, ipeksi yumuşaklık.


Değerlendirmelerim:

Prima Bebek Bezi Değerlendirmesi

Prima Bebek Bezi Değerlendirmesi

*Prima’nın Premium Care ürün grubunda sıvı göstergesi vardır. Aktif Bebekte bulunmamaktadır. Ayrıca Premium Care ürün grubunda bir miktar sızma oldu. Aktif Bebekte olmadı.

Her üç ürün grubunu da denemiş biri olarak bizim için en iyisi Aktif Bebek oldu diyebilirim. Özellikle Premium Care, Aktif Bebekten daha ince bir yapıda olduğundan bebeğimi gün içerisinde daha rahat ettirse de Aktif Bebek kadar çiş yapmamasına rağmen sızma oldu. Aktif Bebek Premium Care’dan fiyat olarak daha uygun olması da cabası.

Her iki ürününde kaliteli olduğu da bir gerçektir. Prima’nın bezleri bebeğimde pişik yapmadı. Çok ağır bir parfüm yada koku olmamasına rağmen çiş ile birlikte bazen koku yapabiliyor. Bel bantları ve bariyerleri genel itibariyle iyi. Ayrıca Aktif Bebek emicilik konusunda da oldukça tatmin edici.

 

Huggies Bebek Bezi

Huggies Bebek Bezi

Huggies Bebek Bezi

Prima’dan sonra en çok satılan bebek bezi markasıdır. Amerikan Kimberly-Clark şirketinin bir markasıdır. Kimberly-Clark şirketinin de bir çok markası bulunmaktadır. Bunlardan en bilineni Kotex ve Depend’dir.

Markanın en önemli özelliği kız ve erkek bebekler için ayrı tasarlanmış olmasıdır. Kızlar için emici bölge ortada, erkekler için emici bölge önde yer almaktadır. Bu yeni tasarımı ile ciddi anlamda fark yaratmıştır. 

Markanın belirttiği özellikler:

Huggies Yenidoğan Sıvı kaka bariyeri, nefes alan dış yüzey, ıslaklık göstergesi,sıvı kakayı ve ıslaklığı saniyeler içinde emer.
Oğlum İçin Huggies Erkekler için emici bölge önde, 3’lü cilt koruma, vücuda uyumlu kesim, esnek bel bandı ve yan bantlar
Kızım İçin Huggies Kızlar için emici bölge ortada, 3’lü cilt koruma, vücuda uyumlu kesim, esnek bel bandı ve yan bantlar

 

Değerlendirmelerim:

Huggies Bebek Bezi Değerlendirmesi

Huggies Bebek Bezi Değerlendirmesi

Huggies Yenidoğan ve Oğlum için Huggies ürün grubunu denedim. Özellikle kız ve erkeklerde farklı bir tasarım oluşturması gayet kullanışlı olmuş. Bu sayede sızma,taşma gibi bir problemlerle karşılaşmadık. Elinize aldığınızda kaliteli ve orta sertlikte olduğunu hissediyorsunuz. Değerlendirdiklerim arasında en kalın ve en iyi emiciliği olanlardan biriydi. Bezlerde parfüm yoktu. Ayrıca bir kokuya da rastlamadım. Bel bantları ve bariyerler gayet iyi. Yeni doğan ürün grubunda sıvı göstergesi mevcut.

 

Canbebe Bebek Bezi

Canbebe Bebek Bezi

Canbebe Bebek Bezi

Türkçe isminden dolayı benimde yerli olduğunu sandığım marka aslında yabancı bir firmaya ait. Marka yerli firma olan Astel Kağıt tarafından oluşturulmuş, fakat 2000 yılında Belçikalı Ontex firmasına satılmıştır. Halen yurt dışında da bir çok bölgede satışı gerçekleşmektedir. Canbebe’nin standart ürünü ve  prematüre bebekler için ayrı bir ürünü bulundurmaktadır. Prematüre bebekler için olan ürününü kullanmadım. O yüzden burada yazdıklarım standart ürün için geçerlidir.

Markanın belirttiği özellikler:

Ekstra ön ve arka bariyerler, yenilenen emici tabaka, anatomik yapı, esnek yan bantlar, nefes alabilen dış yüzey.

Değerlendirmelerim:

Canbebe Bebek Bezi Değerlendirmesi

Canbebe Bebek Bezi Değerlendirmesi

Bana biraz düşük kalite gibi geldi. Emiciliği yetersizdi ve sızmaya sebep oldu. Sızdırmasında bariyerlerinin yetersiz olmasınında büyük payı var. Ayrıca maalesef bebeğimde pişik yaptı. Bel bantları çok kullanışlı gelmedi. Bir daha kullanmayı düşünmeyeceğim bir ürün diyebilirim.

 

Molfix Bebek Bezi

Molfix Bebek Bezi

Molfix Bebek Bezi

Yerli bir firma olan Hayat Kimya firmasının markasıdır. 1937 yılında temelleri atılan Hayat Kimya, 1987 yılında deterjan üretimine başlayarak adından söz ettirdi. 1998 yılından itibaren üretilmeye başlanan Molfix, yerli firmalar arasında en çok dikkat çekenlerden birisidir. Molfix,Türkiye’de üretilmesi ile birlikte dünyanın pek çok ülkesine ihraç edilmektedir. İhraç edildiği ülkelerde ciddi bir pazar payına sahiptir. Hayat Kimya’nın bir çok markası bulunmaktadır. Bunlardan en bilinenleri Molped, Bingo, Papia gibi markalardır. 

Markanın belirttiği özellikler:

Ekstra emici yeşil tabaka, sızdırmaz bariyerler, süper esnek yan bantlar, inceltilmiş anatomik yapı, nefes alan dış yüzey.

Değerlendirmelerim:

Molfix Bebek Bezi Değerlendirmesi

Molfix Bebek Bezi Değerlendirmesi

Molfix bebeğime iyi gelen bezlerden bir tanesidir. Emiciliği, bel bantları ve bariyerleri oldukça iyi. Sızdırma ve pişik yapmadı. Her hangi bir şekilde koku yapmadı ayrıca parfüm de bulunmamaktadır. Tasarım ve hissiyat olarak kaliteli denilebilir. Gayet memnun kaldım.

EvyBaby Bebek Bezi

Evybaby Bebek Bezi

Evybaby Bebek Bezi

Yerli bir firma olan Evyap firmasının markasıdır. 1927 yılında sabun üretimiyle başladığı ticari hayatına onlarca marka ile devam etmektedir. Markaları ihraç edilmekte ve artan bir pazar payına sahip olmaktadır. Evyap firmasının bilinenleri markalarından bazıları; Arko, Duru, Fax sabun, Sanino, Activex’tir.

Markanın belirttiği özellikler:

Pamuksu üst yüzey, süper emici tanecikler, pişiği önlemeye yardımcı krem, ekstra emici yeşil tabaka, anatomik yapı.

Değerlendirmelerim:

EvyBaby Bebek Bezi Değerlendirmesi

EvyBaby Bebek Bezi Değerlendirmesi

Yumuşaklığı ve dokusu oldukça kaliteli görünüyor. Fakat bana aşırı gelen bir parfüm kokusu vardı. Belki benim aldığım paketten kaynaklanıyor olabilir ama bana normal gelmedi.  Daha önce yazdığım yazılarda da belirttiğim gibi çocuk ürünlerinde çok fazla renklendirici ve parfüm gibi katkıları hoş karşılamıyorum. 

Bariyerleri oldukça yeterli iken bel bantlarının esnek olmaması biraz rahatsız edici. Bebeğim pişik olmasa da bezden bir bir miktar sızma oldu. 

Baby Star Bebek Bezi

babystar-bebek-bezi

Ülker firmasının bir markası olan Baby Star, incelediğim markalar arasında en düşük fiyata sahiptir. Türkiye’nin en büyük firmalarından biri olan Ülker bir çok marka ile Türkiye’de ve dünyada bilinmektedir. Ülker bünyesinde bulunan Komili firmasının da ayrıca bir bebek bezi bulunmaktadır. Yani Ülker Grubu iki bebek bezi markası ile farklı kesimlere hitap etmektedir.

Değerlendirmelerim:

Baby Star Bebek Bezi Değerlendirmesi

Baby Star Bebek Bezi Değerlendirmesi

Düşük kaliteli bir bez gibi geldi. Dokusunun sert olması, bel bantlarının esnek olmaması ve bariyerinin yetersiz olması göze çarpıyor. Pişik yapmadı. Fakat bir miktar çişi sızdırdı. En öne çıkan yanı fiyatının oldukça düşük olması. 

Komili Bebek Bezi

Komili Bebek Bezi

Komili Bebek Bezi

Komili firması 1878’de kurulmuş ve 1995 yılında Unilever firması tarafından satın almıştır. 2008 yılında tekrar satışa çıkan Komili markasını Ülker Grubu satın almıştır. Ülker Grubu ile birlikte ürün yelpazesini genişletmiş ve bebek bezi sektöründe de hizmet vermeye başlamıştır. 

Markanın belirttiği özellikler:

Zeytinyağlı kremli iç yüzey, özel emici bölge, esnek yan bantlar, yumuşak yüksek bariyerler, nefes alan dış yüzey.

Değerlendirmelerim:

Komili Bebek Bezi Değerlendirmesi

Komili Bebek Bezi Değerlendirmesi

Bezin yumuşaklığı ve dokusu gayet iyi. Kalın bir yapısı var ve emiciliği fazla iyi gelmedi bana orta düzeyde diyebilirim. İçerisinde parfüm yok ve koku yapmıyor. esnek bel bantları ve bariyerleri gayet kullanışlı. Komili bebek bezi bebeğimde pişik de yapmadı, sızma da olmadı. Fakat emiciliği benim için yeterli olmadı. 

Sleepy Bebek Bezi

Sleepy Bebek Bezi

Sleepy Bebek Bezi

2004 yılında kurulan ve yerli bir firma olan Eruslu Sağlık Ürünleri’nin bir markasıdır. Bebek bezi ile birlikte ıslak havlu ve hasta bezi markaları da bulunmaktadır. Eruslu Sağlık Ürünleri firması yaklaşık 54 ülkeye ihracat yapmaktadır. 

Markanın belirttiği özellikler:

Ergonomik 3’lü bant, ıslaklık göstergesi, ekstra kuru tabaka, bebek losyonu, gözenekli iç yüzey, yumuşak esnek ön ve arka kulaklar, pamuksu dış yüzey.

Değerlendirmelerim:

Sleepy Bebek Bezi Değerlendirmesi

Sleepy Bebek Bezi Değerlendirmesi

En fazla şaşırdığım bezlerden biri oldu. Şahsen ben bu kadar kaliteli olduğunu düşünmemiştim. Emiciliği gayet iyi, bel bantları esneki bariyeri yeterli. Kullandığımız üründe parfüm yoktu ve herhangi bir koku yapmadı. Sleepy’nin en önemli özelliği tüm ürünlerinde sıvı göstergesi olması. Ayrıca fiyat konusunda da diğer markalara göre orta seviyede.

Jenny & Willy Bebek Bezi (Bim Bebek Bezi)

Jenny & Willy Bebek Bezi

Jenny & Willy Bebek Bezi

Halk arasında bilinen adıyla Bim bebek bezidir. Bim adına üretilmektedir. Ben 2 farklı üretici firma gördüm ambalajında. İlk araştırıken baktığım ürün Evyap üretimi iken daha sonra aldığım üründe Turkuvaz Plastik üretimi yazıyordu. Benim kullandığımda Turkuvaz Plastik üretimiydi. Gerçi ürünler arasında bir fark var mı yoksa aynı standartlara mı sahipler bilemiyorum. 

Değerlendirmelerim:

Jenny & Willy (Bim) Bebek Bezi Değerlendirmesi

Jenny & Willy (Bim) Bebek Bezi Değerlendirmesi

Benim kullandığım ürünü beğenmedim. Forumlarda genelde iyi şeyler okuduğum için iyi bir sonuç çıkaracağımı düşünmüştüm. Bezi elinize aldığınızda düşük kaliteli olduğunu hissedebiliyorsunuz. Özellikle sert bir yapıda olması ve ayrıca çok parfüm içermesi beni rahatsız etti. Bel bantları ve bariyeri kötü değil fakat iyi de sayılmaz. Emiciliği çok tatmin edici değil. Bu yüzden sızma yaptı. Ayrıca maalesef bebeğimde pişik yaptı. Ayrıca fiyat olarak abartıldığı kadar ucuz sayılmaz.

Soffio Bebek Bezi (A101 Bebek Bezi)

Soffio Bebek Bezi

Soffio Bebek Bezi

Halk arasında bilinen adıyla A101 bebek bezidir. Logosundan dolayı markanın Soffia bebek bezi olarak anıldığı da bir gerçektir. Bim’in bebek bezi üretmesinden sonra  A101 adına Sleepy bebek bezinin üreticisi olan Eruslu Sağlık Ürünleri tarafından üretilmektedir.

Markanın belirttiği özellikler:

Ergonomik 3’lü bant, ıslaklık göstergesi, ekstra kuru tabaka, bebek losyonu, gözenekli iç yüzey, yumuşak esnek ön ve arka kulaklar, pamuksu dış yüzey.

Değerlendirmelerim:

Soffio (A101) Bebek Bezi Değerlendirmesi

Soffio (A101) Bebek Bezi Değerlendirmesi

Bim’in bebek bezini denedikten sonra ön yargı ile yaklaştım. Sonra üreticisinin Sleepy olduğunu görünce denemeye karar verdim. Fiyat olarak düşük olması gayet güzel. Emiciliği gayet iyi ve bezde topaklanma olmadı. Bez yumuşak ve dokusu güzel. Kalitesi gayet iyi görünüyor. Yapısı çok ince olmasa da kalın sayılmaz. Görüntüsü itibariyle Prima Aktif Bebek’e benziyor. Sleepy gibi sıvı göstergesi mevcut. Her hangi bir parfüm yada koku yoktu. Kullanırken gayet memnun kaldım. Bel bantlarının esnekliği ve bariyerleri gayet güzel. Benden tam not aldı. 

Pine Bebek Bezi

Çok fazla sorulan bebek bezlerinden birisidir. Bazı marketlerde ve Hepsi Burada gibi internet sitelerinde satışa sunulmaktadır. Yerli kuruluş olan Arkan Kağıtçılık firmasının bir markasıdır. Ayrıca aynı firmaya ait Bebish ve Sundus adında iki bebek bezi markası daha bulunmaktadır. 

Yorumlar:

Henüz kullanmadım ama en çok sorulan bezlerden birisi. Yerli üretim olması ve fiyatının da orta seviyelerde olması tercih sebebi. Forumlarda yapılan yorumlarda genellikle memnuniyet bildirmişler. Pişik ve sızdırma yapmadığı konusunda bir çok açıklama var. En kısa zamanda denemeyi düşünüyorum. Kullananlar var ise yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Pedo Bebek Bezi 

Pedo da fazla sorulan bebek bezlerinden birisidir. Bazı marketlerde ve Hepsi Burada gibi internet sitelerinde satışa sunulmaktadır. Yerli kuruluş RCP Grup firmasının bir markasıdır. Pedo bebek bezi Standart, Jumbo ve Plus gibi farklı çeşitleri bulunmaktadır. 

Yorumlar:

Henüz kullanmadığım ama en çok sorulan bezlerden birisi de Pedo yada Pedo Plus bebek bezleridir. Hem yerli üretim olması hemde fiyatının uygun olması tercih edilmesinin ana nedenlerindendir. Genellikle kullananlar forumlarda Canbebe’ye yakın bir kalitede olduğunu söylüyor. Hatta bir çok anne çocuğunun normal dışı çok kaka yada çiş yaptığı zamanlarda ucuz olduğu için tercih ettiğini belirtmiş. 

 

Bebek bezi oldukça önemli bir konu bebeğinizin sağlığını etkilediği gibi ailelerinde bütçesinde oldukça önemli yer tutmaktadır. Burada yer alan bilgi ve değerlendirmeler benim yaşadıklarımdır. Her bebeğin cildi farklıdır. Bu yüzden bizde pişik yapan bir bez sizde her hangi bir sorun oluşturmayabilir. Bunları göz önünde bulundurarak sizde en iyi bebek bezinizi seçebilirsiniz. Yazı ile ilgili görüş, düşünce ve yorumlarınızı aşağıdan ekleyebilirsiniz. Bu sayede daha fazla aileye yardımcı olabiliriz.

Bebeğinizle sağlıklı günler dilerim.

 

Popüler aramalar:

 • En iyi bebek bezi hangisidir?
 • En iyi bebek bezi markası
 • Bebek bezi tavsiyesi
 • Bebek bezi markaları
 • Bebek bezinde hangisini tercih etmeliyim?
 • Bebek bezi markaları menşei
 • Tavsiye edilen bebek bezi
Yazıyı Değerlendirin
 • Markalara Genel Bakış
 • İçerik
 • Genel Bilgilendirme
5

Özet

Bebek bezi seçerken dikkat edilecek en önemli konu bebeğinizin cildi ve vücut yapısıdır. Bu yüzden kendi bebeğim için en iyisini ararken yaptığım inceleme ve deneme sonuçlarımı değerlendirdim. Sizde buradan yola çıkarak bebeğiniz için en iyi bezi tahmin edebilirsiniz. Sağlıcakla…

Sending
User Review
4.06 (17 votes)8 Yorum “Bebek Bezi Tavsiyesi – En İyi Bebek Bezi Hangisidir?

 1. Makbule

  Çok güzel bir yazı olmuş teşekkürler. Bende değerlendirmenize göre bir kaç bezi deneyip öyle karar vereceğim.

 2. Fatma

  Keşke yazınızı daha önce görseydim. Bebeğim doğmadan bez stoğu yaptım. Bebeğim yeni doğdu ve maalesef aldığımız bez pişik yaptı. O yüzden aldığım bezleri geri vermeyi yada değiştirmeyi düşünüyorum. Tabi yapabilirsem. Bende yazınızdan sonra bir kaç bez denemeyi düşünüyorum. Önerileriniz ve değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim.

 3. yeliz

  çok güzel bir değerlendirme olmuş. bir de parfümlü parfümsüz olarak sınıflandırabilir misiniz? sleepy ve A101 bezlerini düşünüyordum ancak bebek losyonu olduğunu görünce tereddüt yaşıyorum. sizin fikriniz nedir?

 4. gulen

  güzel yazı teşekkürler
  yine en iyisi molfix
  ben sadece bu markadan memnunum,
  kullanmak isteyen varsa
  burada bayağı uygun

 5. Tılsım

  Cok guzel bi yazi olmus gercekten ???? Son olarak migrosta minies adinda bi bez cikarttı. Simdilik ben memnunum,bakalim gidisat ne yonde olacak

 6. fatoş

  Açıklayıcı bir yazı olmuş sleepy ve a 101 bezi arasında kaldım. prima için bütçemizi düşünürsek bizi aşar. şampuan hakkında da görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.

 7. Perinur

  Prima ile başlamıştık bir çok anne gibi ama sonraki aylarda çok da memnun kalmadık. Ben iyi bezi Bezegen ile buldum diyebilirim. Uygulamadaki bez puan ve yorumlarını okuduktan sonra Molfix de karar kıldık ve oldukça memnunuz.

 8. Esmira

  Ben Azerbaycandan yaziyom bebeyim 9 aylig butun bebek bezlerini kullandim.En iyisi Molfix sdir.Primanin adi var onuda kullandim hic howuma gitmedi sizdiriyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir