bebek-şampuanı-tavsiyesi

Bebek Şampuanı Tavsiyesi

Bebek ürünleri alırken herkes gibi en kaliteli ve zararsız olanı seçmeye çalışıyorum. Bebek ürünleri normalden daha hassas üretildiği söyleniyor. Fakat gerçekten de öylemi? Diğer ürünler gibi bebek şampuanında istediğimiz en az ve zararsız kimyasalları içermesidir.  Fakat ürünleri incelerken bebek şampuanlarına alkol, SLS/SLES (lauryl Sülfat/Sodyum Laureth), renklendirici, paraben ve koruyucu madde yer almasını anlayamıyorum.

Peki bu ürünler nelere yol açabilir? Bu maddeler yetişkinlerde sorun oluşturmasa da bebeklerde özellikle yeni doğanlarda tahrişten tutunda egzamaya kadar bir çok cilt sorununa neden olabilmektedir.

Bebek şampuanı olarak bir çok ürün denedim. Yani piyasadaki kaliteli olarak satılan bir çok ürünü inceledim. Bir çoğu paraben içermiyor. Bunu özellikle belirtiyorlar. Fakat büyük çoğu boya (renklendirici) içeriyor. Yani bebekler için üretilen şampuanlara boya (renklendirici) katılmasını hiç anlayamadım. Yani renksiz üretilse alınmaz korkusu mu var. Yada o kadar kötü renkte ki bi şekilde bastırmaya mı çalışıyorlar anlamadım.

Bebek şampuanını araştırırken tabi fiyatına da bakmak gerekiyor. Bazı ürünler organik gibi isimlerle 500 ml’si 40-50 TL ye kadar satılabilmektedir. Yani her kesime hitap edecek ve kaliteli olması gereken ürünler maalesef parası olan daha kaliteliye ulaşır mantığı ile üretiliyordu. Tüm bu araştırmalarım sonunda hem uygun hem de istediğim özellikte (zararlı kimyasal içermeyen) şampuanı buldum. Bebek ürünleri konusunda piyasaya sonradan girmiş ve piyasadaki bir çok ürünü alt üst etmiş. Üreticisi Eczacıbaşı ve marka adı Uni Baby. Alkol, paraben, SLS/SLES ve boya içermiyor. Ayrıca ürünleri oldukça makul fiyatlarda.  500 ml’si 8.50 TL’ye satılmaktadır. Uni Baby’nin parfüm içermeyen  yenidoğan ürünü de bulunmaktadır. Bunun fiyatı da 12,90 TL.

yenidoğan-bebek-şampuanı-tavsiyesi

Tabi bu ürün araştırmalarım sonucunda bence alınabilecek en iyi bebek şampuanıdır. Siz peki hangi şampuanı kullanıyorsunuz? Ayrıca bu ürünle ilgili farklı bir düşünceniz varsa yorum atarak herkesle paylaşabilirsiniz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir