cocuk-bebek-egitim-seti

Bebeğinizi Televizyondan Uzak, Kendinize Yakın Tutun

Bebeğinizin eğitimini önemsediğinizi ve çocuğunuzun gelişimi için en iyisini istediğinizi biliyoruz.  Peki çocuğunuzun ilk dört yılının neredeyse bütün yaşamını biçimlendirdiğini biliyor muydunuz? Kişiliğinin oluştuğu, yetenek ve becerilerin geliştiği bu dönem zekasının en yüksek potansiyele sahip olduğu ve öğrenmeye en açık olduğu dönemdir.

 

Bebek gelişimi için önemli olan ilk dört yıl içerisinde bebeklerin, zihinsel, dil, duygusal-sosyal ve motor becerileri gelişir. Dört temel gelişimin en aktif öğrenme döneminde desteklenmesi ve geliştirmesi oldukça önemli. Televizyon karışında vakit geçiren bebekler, ellerini aktif olarak kullanmadıkları için ince motor gelişimleri, sadece dinleyici konumda oldukları için dil gelişimleri, farklı materyaller ile etkileşimli oyun oynamadıkları için zihinsel gelişimleri eksik kalır. Ayrıca tek yönlü bir iletişim aracı olan televizyon, çocukların hayal güçlerinin, yaratıcılıklarının gelişmesini engeller.  İlk dört yıllık dönem içerisinde çocukların çok yönlü iletişim halinde olmaları, farklı materyaller ve nesneler aracılığı ile keşfetme süreçlerinin desteklenmesi, hem görsel hem işitsel araçlar ile eğitim ve gelişimine destek olması ve en önemlisi anne ve babaları ile birlikte etkili ve gelişimine uygun şekilde vakit geçirebilmeleri gerekir.  Bu dönemde bebeğinizi olabildiğince televizyondan uzak tutun ve bebeğinizle nitelikli vakit geçirmeye özen gösterin.

 

Çocukların zihinsel, fiziksel ve duygusal gelişimi açısından televizyon ile değil, anne ve babası ile birlikte iletişim içerisinde olduğu zamanlara ihtiyacı var.  Televizyon karşısında sessiz ve sakin oturmaktan ziyade bebeğinizin hareketli, keşfetmeye yönelik, merak duygusunu güçlendiren aktivitelere zaman ayırmasını sağlayabilirsiniz. Bu anlamda, Türkiye’nin ilk ve tek, 9-48 ay arası bebekler ve çocuklar için hazırlanan eğitim ve gelişim seti “Adım Adım” ile bebeğinizle eğlenceli vakit geçirirken; zihinsel gelişiminin yanı sıra dil, motor, duygusal ve sosyal gelişimlerine de destek olun. Bebeğinizin gelişimine uygun olarak hazırlanmış kitaplar, oyun malzemeleri ve içerikler ile bebeğinizin eğitimine doğru şekilde katkı sağlayın. %95 memnuniyet oranına sahip bebek eğitim setleri için online olarak siparişinizi çok kolay bir şekilde oluşturabilir, bebeğinizin eğitimini ayına göre planlayabilirsiniz. Her ay ayınıza uygun olarak gönderilen eğitim setiniz ile bebeğinizin eğitiminde fark yaratın. Üstelik 4 gün içerisinde  kargonuz evinizde…
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir