Bebekle Tatil Yapacaklar İçin Öneriler


Ebevynler, bebekleriyle birlikte rahat tatil yapamayacaklarını ve bebeklerinin hassas yapıları nedeniyle uzun yolculuklardan olumsuz etkilenebileceğini düşünürler. Bu durumda tatil planlarını ertelemeyi tercih eden anne babalar, kendilerini hazır hissedene kadar yaz tatillerinden mahrum kalırlar. Oysa bebekli bir ailenin tatil yolculuğuna çıkması hiç de zor değildir. Bebeğinizin konforu ve güvenliğini sağladıktan sonra, araba yolculuğunuz keyifli bir hale gelebilir.

Yaz tatilinde bebekle yapılan yolculuk, aynı zamanda sık molalar yapacağınız anlamına gelir. Mola sayınız arttıkça ve saatler ilerledikçe tatil beldesine gitmek için acele etmeyin, hız sınırını aşmayın. Bebekle yolculukta aşağıdaki önerileri dikkate aldığınızda, yolculuğun nasıl geçtiğini anlamayacaksınız ve ailece tatilin keyfini çıkaracaksınız:

  1. Bebeğinizin güvenliği için yaşına, kilosuna uygun bir ana kucağı veya araba koltuğu kullanın. Emniyet kemerinin yolculuk boyunca takılı kaldığından emin olun.
  2. Anne bebek eşyaları için özel bir çanta hazırlayın. Çantaları kullanım alanına göre gruplayabilirsiniz. Örneğin; beslenme saati geldiğinde kişisel temizliğiniz için steril bezler, emzirme önlüğü, bebeğinizin maması, biberonu ve ıslak mendil bu çantada olmalı. Beslenme çantasında alt değiştirme ürünlerine yer vermeyin.
  3. Bebeğinizin alt değiştirme çantasına da ıslak mendil paketi koyun. Böylece her seferinde 2 çanta ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Bu çantada; alt değiştirme bezi, yolculukta yetecek kadar bez, yedek çamaşır ve yedek kıyafetlere de yer verin.
  4. Tatilde kirlilerle uğraşmak istemiyorsanız, bebeğinizin valizine bolca yedek kıyafet, çamaşır ve çorap koyun.
  5. Bebeğinizin yol boyunca sıkılarak ağlama krizlerine girmesini istemiyorsanız, koltuk arkasında sevdiği oyuncakları asabilir ve ilgisini çekebilirsiniz.
  6. Yolculukta mümkün olduğunca klima ile serinlemek yerine, camları aralayarak hava akımı sağlayın. Vereceğiniz molalarda kapı ya da pencereleri açarak tam havalandırma sağlayabilirsiniz.
  7. Seyahat çantanıza bebeğinizin kullanmak zorunda ilaçları, ateş düşürücülerini, alerji ve ishal ilaçlarını, kulak ve burun temizleme aparatlarını, ateş ölçerini, emziklerini ve en önemlisi en sevdiği oyuncakları koymayı unutmayın.
  8. Tatilde yanınıza; bebeğinizi sivrisineklerden korumak için sinek kovucu sprey ve güneşin zararlı ışınlarından korumak için yüksek faktörlü güneş kremi de almalısınız.

Tüm bu önemleri alarak bebeğinizle hem huzurlu bir yolculuk hem de keyifli bir tatil geçirmeniz mümkün. Tatil planlarınızda ihtiyacınız olan püf noktaları, eksiksiz tatil hazırlığı için yapmanız gerekenler gibi birçok faydalı bilgiyi Carrefour blog da bulabilirsiniz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir