Hamilelik, Annelik ve Bebek Bakımı İle İlgili Kitap Tavsiyesi

Yeni anne olacakların çok fazla kaygıları oluyor. Her ne kadar annelik içgüdüsü onlara yardım edecek olsa da bebekleri için en iyisini istiyorlar. Özellikle hamilelik süreci ve bebek bakımı konusunda yanlış bir şey yapmaktan çekiniyorlar. Tecrübeleri olmadığı için nasıl hareket etmesi gerektiği konusunda fazla bilgi sahibi değiller. Bu yüzden yeni anne olacaklar konuda aile büyükleri başta olmak üzere tecrübeli kişilerden bilgi ve yardım almalılar. Doktor tavsiyelerine uymalılar.

Her zaman birilerinden bilgi alamıyoruz yada çok fazla konuyu soramıyoruz. Bu yüzden uzmanlar yeni anne olacaklara hamilelik, annelik ve bebek bakımı ile ilgili başucu rehberi olabilecek kitaplar hazırlamaktadır. Bence bunlardan en güzel ve kapsamlısı Elizabeth Fenwick tarafından hazırlanan ve bir çok dile çevrilerek dünyada satış rekorları kıran “Annelik ve Bebek Bakımı” kitabıdır.

Kitap, gebelikten çocuk üç yaşına ulaşıncaya kadar geçen süre ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Gebelik, doğum, bebek bakımı, çocuk sağlığı, çocuk beslenmesi ve çocuğun eğitimine kadar birçok önemli konuyu içermektedir. İçeriğin görsel olarak zengin olması kitabın sade ve anlaşılabilir olmasını sağlıyor. Karşılaşabileceğiniz her soruna, uzmanlar tarafından onaylanan çözümler yer alıyor. ABC Yayınları’ndan çıkan kitap ciltli ve  800’ü aşkın renkli fotoğrafla süslenmiş.

Annelere Kitap Tavsiyesi
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir