bebek arabası tavsiyesi 2015

Bebek Arabası Tavsiyesi

Bebek arabası ebeveynlerin alırken en çok zorlandığı bebek eşyalarından biridir. Çünkü çok fazla marka ve model olması oldukça kafa karıştırıyor ve en iyi bebek arabasını bulma konusunda ebeveynleri zorluyor. Bu yüzden bebek arabası seçimi konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Bebek arabası bebeğinizi dışarıda güvenli taşınmasını sağlamaktadır. Yani dış ortamdaki en büyük yardımcınız olacaktır. Hal böyle olunca özellik olarak ilk önceliği güvenilirlik alıyor. Alacağımız bebek arabasının güvenilirlik kriterinden geçmesi için gerekli kalite belgelerine sahip ve güvenlik tedbirlerini almış olması gerekmektedir.

Bebek arabası seçiminde dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilgi almak için daha önceki yazımızı  buradan okuyabilirsiniz. Genel itibariye bahsetmek gerekirse bebek arabasının;

 • hafif,
 • kolay katlanabilir,
 • az yer kaplayan
 • sağlam ,
 • dengeli,
 • sepet veya eşya cebinin olması
 • kumaşının sağlıklı ve temizlenebilir olması  oldukça önemlidir.

2015 yılında bebek arabası olarak piyasanın önde gelen ve kaliteli markası Kraft Baby, tam da bu özellikleri ve hatta daha fazlasını sağlayarak öne çıkıyor. Ayrıca kullanım şeklinize göre farklı çeşit ve modellerin bulunması da bebek arabası konusunda her kesime hitap etmesini sağlıyor.

Baston, tek, ikiz ve travel sistem bebek arabaları çeşitleri bulunan Kraft Baby, tüm modelleri için kalite standartlarını sağlayarak EN 1888 onaylıdır. EN 1888 belgesi Avrupa Standartlarının 1888 kodlu bebek arabaları için uyguladığı kriterlerdir.

Kraft bebek arabası çeşitlerinin özelliklerini ve kullanım alanlarını kısaca açıklayalım.

baston bebek arabası

Baston bebek arabaları; kişiye özel ayarlanabilir sap kısmı ile kolay kullanış ve az yer kaplaması ile öne çıkan bebek arabası çeşidi bu yüzden diğer Kraft bebek araba çeşitlerine göre konfor olarak daha sınırlıdır. 3 pozisyonda ayarlanabilen sırt dayanağı ile diğer baston bebek arabalarından öne çıkmaktadır. Bebek arabasını çok fazla kullanma ihtiyacı olmayan yada çok fazla yeri bulunmayan aileler için oldukça faydalı bir çeşit.

standart bebek arabası

Tek bebek arabaları; çift yönlü, tamamen kapanabilen tente, ayak örtüsü ve 4 pozisyonda ayarlanabilen sırt dayanağı bulunan bebek arabası çeşididir. Ayrıca aileler tarafından en fazla tercih edilen bebek arabası çeşididir. Normal kullanımı idealdir. Ekstra özelliklere sahip modelleri de mevcuttur.

ikiz bebek arabası

İkiz bebek arabaları; tek bebek arabası ile benzer özelliklere sahip olup farkı ikiz bebekler için tasarlanmıştır.

jogger bebek arabası

Jogger bebek arabaları; az yer kaplaması, 3 tekerlekli olması başlıca özelliği olup tek bebek arabası ile benze özelliklere sahiptir. Jogger bebek arabası çeşidinin doğumdan sonra annenin form tutması için tasarlandığı bilinmektedir.

travel sistem bebek arabası

Travel sistem bebek arabaları; bebek arabaları ve taşıma koltuğunun birlikte bulunduğu sistem bebek arabalarıdır. Taşıma koltuğunu ayrıca ana kucağı ve oto koltuğu olarak da kullanabilme oldukça önemli bir özelliktir. Otomobile kolay monte edilebilir. Travel sistem için bebek arabası olarak baston ve normal bebek arabası modeli bulunmaktadır. Bebeğin konforu için tasarlanmış olan bu çeşit özellikle sık seyahat eden aileler için oldukça faydalıdır.

Kraft Baby, bebek arabası çeşitlerinin içerisinde farklı modeller bulundurarak geniş bir  ürün yelpazesine sahiptir. Ayrıca her model için farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Bebeğinizin doğumunda itibaren kullanabileceğiniz geniş bir yaş aralığına hitap etmektedir. Kalite ve güven konusunda yıllardır öncü marka olan Kraft bebek arabalarını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Garanti ve destek konusunda da müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor. Başarılı ürünleri ile Kraft Baby, Anne Tavsiyesidir.
1 Yorum “Bebek Arabası Tavsiyesi

 1. gulen

  şu güzel bir bebek arabası çokta kullanışlı
  detaylı bilgi için bakabilirsiniz,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.