Multimar Gıda Takviyesi

Çocuklar İçin Gıda Takviyesi Tavsiyesi: Multimar

Multimar Gıda Takviyesi

Multimar Gıda Takviyesi

Gıda takviyeleri biz annelerin can kurtaranı gibidir. Özellikle mevsim değişikliklerinde meydana gelen vücut direncinin zayıflaması durumunda yada yaygın enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemini güçlendirmek istediğimiz zamanlarda imdadımıza yetişmektedir. Elbetteki bir ilaç değildir yani tedavi etmez ama önleyici yöntemlerden biridir. Tıpkı “kalın giyin”, “çorapsız yere basma” dediğimiz gibi 🙂 Ayrıca gıda takviyeleri çocukların vücut direncini artırması ve bağışıklık sistemini güçlendirmesinin yanında gelişimi için önemli maddeleri içermektedir. Balık yağı özellikle çocukların gelişimi konuda oldukça önemlidir. 

Kışın gelmesiyle birlikte kırgınlıklar oluşmaya başladı. Özellikle oğlumun vücut direncinin düşmeye başladığını hissetmemle soluğu mahallemizdeki eczanede aldım. Daha önce de farklı gıda takviyelerini denemiş ve hangisinin nasıl bir etki gösterdiğini bildiğim için eczacı arkadaşla sohbete koyulduk. Özellikle gıda takviyelerini oğluma vermede zorlanıyordum. Bunu bildiği için bana yeni ve tam anlamıyla çocuklar düşünülerek oluşturulmuş bir gıda takviyesinden bahsetti. Çiğnenebilir ve çocuklar için özel jel formunda olduğunu belirtti. Özellikle yapay renklendirici içermemesi ve balık yağı gibi ürünlerinde tat ve koku açısından kolay kullanılması için geliştirilmiş olması çok ilgimi çekti. Hemen eve gelip araştırmaya başladım. 

Gıda takviyeleri konusunda oldukça tecrübe edinmiş biri olarak malum olmazsa olmazlarım var. En başta olabildiğince doğal olmalı, yani anlamsız kimyasallarla dolu olan bir ürünü kim kullanmak ister ki? Bu yüzden araştırmaya başladım. Öncelikle ürünlere ve içeriğine baktım. Multimar markası Havan İlaç ve Kimya şirketine aitmiş. Karamürver, kuşburnu, propolis, beta glukan ve balık yağından oluşan bir ürün grubuna sahipmiş. Hepsi oldukça önemli maddeler. Tabi oğlumun kokusu ve tadından dolayı kullanmak istemediği balık yağı benim için biraz daha önem kazanıyor. Balık yağının da çiğnenebilir formda ve tat-koku olarak farklı olması oldukça faydalı olmuş. HACCP, ISO9001 sertifikalara ve üretim izinleri gibi belgelere sahipler. Özelliklerine baktığımda üretilen ürünlerin Helal Sertifikalı olması kesin almalıyım dedirtti. Çünkü jel formundaki ürünlerin Helal Sertifikası alması diğer ürünlere göre daha zordur. Jel formu genellikle hayvansal jelatinden üretilir ve maalesef bir çoğu sığır jelatini olsa dahi helal olmayabilir. Sığır jelatinli ürünlerin helal sertifikası alması için helal kesim yöntemleri ile kesilmiş olması gerekir. Bunun garantisini de yerli ve sertifikalı sığır jelatini kullanması sayesinde vermiş. Bu hassasiyette üretim yapmaları bana ayrı bir güven verdi. 

Multimar Balık Yağı

Multimar Balık Yağı

Multimar Balık Yağı

Balık yağı içerdiğin omega 3 sayesinde çocukların zihinsel ve bedensel gelişimi için çok fazla öneme sahip. Bu yüzden doktorlarında önermesiyle balık yağı için takviye kullanıyoruz. Balık yağı takviyesi kullanılırken içerdiği omega 3 miktarından çok kalitesi önemlidir. Kaliteli omega 3 yağ asitleri EPA ve DHA’dır. EPA ve DHA yönünden zengin olan balık yağları daha faydalıdır. Multimar balık yağı ürününde sadece EPA ve DHA içerdiğini belirtmiş.

İnternette araştırırken karşılaştığım yorumlar da bu yazıyı yazmamda etkili oldu. Çünkü bir çok anne-baba çocuklarına balık yağı gibi gıda takviyelerini veremediğinden yakınıyordu. Hatta bu yüzden bir doktorun anneye Multimar’ı tavsiye ettiğini ve annenin bunu paylaştığını okudum. Annenin paylaşımını aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz.

Multimar Kullanıcı Yorumları

Multimar Kullanıcı Yorumları

Multimar Propolis

Propolis, arıların ürettiği oldukça faydalı bir maddedir. Bağışıklık sistemini desteklemekten diş eti hastalıklarına karşı korumaya kadar bir çok faydası vardır. Hatta bazı kanser türlerine karşı önleyici etki yaptığı kanıtlanmış. Doğa harikası olan bu ürün çocukların gelişimde de oldukça önemlidir. Bu yüzden gıda takviyesi olarak kullanılması tavsiye edilmektedir. 

Propolis ve balık yağının faydaları hemen hemen herkes tarafından bilinmektedir. Ayrıca kuşburnunun çok fazla C vitamini içermesi, grip ve soğuk algınlığına karşı kullanılması da yaygın olarak bilinmektedir. Diğer ürünlerle ilgili de araştırma yaptığımda da oldukça faydalı olduğunu gördüm. Beta glukanın bağışıklık sistemini etkinleştirici özelliği olması ve bunun bilimsel olarak kanıtlanmış olması oldukça önemli. Kara mürverin de grip soğuk algınlığı gibi bir çok rahatsızlığa iyi geldiğini ve yaygın olarak ülkemizde kullanıldığını gördüm.

Multimar Kara Mürver

Multimar Kara Mürver

Araştırmalarımı tamamlayıp hemen eczaneye gidip ürünlerden almak istedim. Bu sefer yaptığım araştırmalarımla ilgili eczacımızla konuşmaya başladım. Sadece Multimar Balık Yağı ve Multimar Beta Glukan almak için girdiğim eczaneden tüm ürünlerden birer tane alarak çıktım.

Multimar ürünlerini kullanmaya başladık. Oğlum diğer gıda takviyelerinde olduğu gibi mızmızlanmadan kullandı. Özellikle balık şekilde olması çok hoşuna gitti. Ürünlerin günlük kullanım miktarları ve dikkat edilmesi gereken konular internet sitesinde ve ürününün içerisinde belirtilmektedir. Buralardan bilgi alabilirsiniz.

Sizde kullanıyorsanız düşüncelerinizi yorum olarak paylaşabilir yada sorunlarınızı sorabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
1 Yorum “Çocuklar İçin Gıda Takviyesi Tavsiyesi: Multimar

  1. Virtual Private Server

    Kusburnu; dogal olarak iceriginde bulunan bircok vitamin ve mineral ile guclu bir destektir, uzun vadeli vitamin ve mineral destegi icin tercih edilebilir. Herkese merhaba, Cu martesi gunu 20 blogger olarak, Vazgecilmez Markalarla Sevgililer Gunu Blogger Bulusmas?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir