Kemik Suyunun Faydaları Ve Hazırlanışı

Kemik suyu ülkemizde ve tüm dünyada popülerliğini katlayarak devam ettiren bir içecek. Öyle ki artık kasaplarda kemik bulamaz hale geldik. Geçen gün eşime kemiği parayla satmışlar artık siz düşünün ne kadar talep olduğunu. Amerika da kemik suyu cafeleri açılmış ve yok satıyormuş mesela . Geçen gün instagramda dolaşırken doğallığına tam emin olmamakla beraber cam kavanozda havası alınmış kemik suları sattıklarına rastladım. Fiyatı 13 TL idi. Mutlu da oldum açıkçası talep olmasına . Çünkü artık iş hayatından şehir yaşamının koşuşturmaktan kemikleri saatlerce haşlayacak vakte sahip bayanlar kalmadı denilebilir.

Tabi son zamanlarda ünlülerde de bir modadır gidiyor. Kemik suyunu eline alan güzelliğimi buna borçluyum diye resim atıyorlar sürekli ????
1-) İlk olarak şöyle bir mantık yürütüyoruz. Vücudumuzun en önemli iki organı nedir? Bağırsaklar ve beyin. Bağırsaklara gelen her besin bütün organları ve beyni dolaşır. Güzel besinler vücuda bağırsaklar aracılığıyla yarar sağlarken kötü gıdalar da aynı şekilde tüm organlara zarar verir. Buna beyin de dahil tabi ki. Geçirgen bağırsak sorununuz varsa bunu kemik suyundaki kalojen madde ile onarabilirsiniz. Böylece otoimmun hastalıkları , kanser , diyabet ,depresyon, otizm gibi bir çok hastalığı da tedavi etmeye başlarsınız.

2-) Bayanların en büyük sorunu olan selülitleri yok etme etkisiyle devam etmek istiyorum. Ve yine içindeki kalojen maddeyle tabiki ,

3-)Cildi gençleştirmeyi vaat eden bütün pahalı ticari kremleri atın bir kenara. Hem paranıza yazık hem de vücudunuza. Kemik suyu hem cildinize faydalı, hem saçlarınıza, hem tırnaklarınıza.. Görsel sorunlarınızın bir çoğunu sadece kemik suyunu tüketerek çözebilirsiniz.

4-) Hasta olduğumuzda aklımıza ilk gelen ya kemik suyuna çorbadır yada tavuk suyuna çorba. Yıllardır yaptığımız tarifler boşa değil. Çünkü bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için önemli bir içecek. Harward üniversitesinde yapılan bir çalışmaya göre otoimmun hastalığı olan insanlarda , düzenli kullanıldığında ya septomlarında rahatlama yada hastalıklarından tamamen kurtulduklarını gösteriyor.

5-) İçinde bulunan arginine , bağışıklığı güçlendiriyor, erkeklerde sperm sayısında artış , karaciğer hücre yenilenmesi , büyüme hormonu salgılanıp boy uzamasını destekliyor.

6-)Hafızayı güçlendirip, uykuyu düzenliyor.

7-) Bağırsaklardaki probiyotik artışını destekliyor.

???? Eklem sağlığına birebir.

9-) Reflü rahatsızlığı olanlar için tedavi edici etkiye sahip.

Araştırdığım yada aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Bu kadarı bile insanı heyecanlandırmaya yetiyor ????

Kemik suyu nasıl pişirilir ?

1-) Öncelikle kemiğin en faydalı olan kısmı ineğin kaval kemikleri ❤️ama tabi ne bulursanız kabulümüz ????
2-) Ben düdüklü tencerede pişiriyorum.
3-) İçme suyu kullanıyorum.
4-) Tencerenin kapağı açık şekilde harlı ateşe koyuyorum. Bakıyorum ki birazdan fokur fokur kaynayacak, kaynamasına izin vermiyorum. Hemen altını en kısık seviyeye getirip ağzını kapatıyorum.
5-) Bu arada içine soğan, sarımsak, brokoli, havuç , zencefil, karabiber, elma sirkesi ekliyorum.
6-) Bu şekilde 4 saat kısık ateşte kaynatıyorum.
7-) Vaktim az olduğunda daha az kaynatıyorum ama unutmayın ki ne kadar uzun sürede kaynarsa o kadar yararlarından faydalanırsınız.
???? normal tencerede pişirmek isteyenler için kısık ateşte 12-15 saat arasında pişirilmeli.
9-) Eğer kaynatırsanız tüm özelliği gider , eğer az pişirirseniz de kemik suyunun faydalarını minimuma indirmiş olursunuz.
10-) Pişen kemik suyumu güzelce süzüyorum ve buzdolabına hafif katılaşması için bırakıyorum.
11-) Tercihen sabaha kadar buzdolabında bekletiyorum sonra küçük cam kavanozlara koyup buzluğa atıyorum.
12-) Büyük kavanozlara koyarsanız buzlukta patlar. Ne kadar küçük olursa o kadar iyi.
13-) Buzdolabında 3 gün buzlukta da 3 ay bekleme şartı var en fazla. Tabi bizimkiler 1 hafta çekmeden bitiyor çünkü ben enesin çorbalarına su yerine tamamen kemik suyu kullanıyorum.

İnşallah güzel bir yazı olmuştur sizler için. Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler şimdiden ????
3 Yorum “Kemik Suyunun Faydaları Ve Hazırlanışı

  1. Sumeyye

    Canm yaa ven hep kaynatiyordum bndan sonra kaynatmadan yapicam hatta yaziyu simdi okudum hemen bugn denemeye.bu bilgileri paylastigin icin cok tesekkurler canm????

  2. Kudret

    Canım çok teşekkür ederim sana ne iyi oldu bunu öğrendiğimiz sayende bizde çocuklarımızı sağlıklı beslemeye çalışıyoruz. Güzel anne enesi evimizin bir oğluşu gibi hergün takip ediyorum izliyorum çok seviyorum sanki yan komşum sen oldun???? yakın olsak gelip tanışmak isterdim. Seni ve güzel oğlunu öpüyor paylaşımlar bekliyoruz. Daha neler yapalım kuzulara

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir