Yumurta Kabuğu Boy Uzatıyor.. !!

Çoğumuzun tiksindiği bu yumurta kabuklarının ne yararları var tanıtıp anlatalım uzun uzun ???? Güçlü kemikler , sağlıklı dişler , sağlam ve sağlıklı saçlar için gerekli vitaminlerin yanı sıra kalsiyumun önemi su geçirmez bir gerçek ❤️kalsiyum denilince akla çok fazla gıda gelir . Fakat yumurta kabuğunu dile getiren pek kimseyi bulamayız . Yumurta kabuğunun yanı sıra balık kılçığı da çok faydalıdır . Bu notu da buraya sıkıştıralım ❤️ Evet yumurta, sadece sarısı ve akında değil, kabuğunda da yüksek oranda kalsiyum barındırarak, vücudun kalsiyum ihtiyacını fazlasıyla karşılıyor; zira yumurta kabuğunun neredeyse %95’lik bir bölümü kalsiyum ihtiva ediyor. Bu da şu demek: besinlerle birlikte alınan kalsiyuma göre sindirim ve emilimi çok daha fazladır. Yumurta kabuğu, kalsiyumun yanı sıra magnezyum, manganez, demir, bakır, bor, kükürt, molibden, silikon, çinko ve bunun gibi pek çok faydalı besin ögesini ihtiva ederek, kemik yoğunluğu artışı konusunda muazzam katkılar sağlar. Gelelim yumurta kabuğunu nasıl tüketebiliriz . Bunu da cevaplayalım . Öncelikle kabukları çok iyi yıkamalısınız . Ve yıkadıktan sonra çok iyi kaynatmalısınız . Salmonella bakterisinden korunmak için . Bir süzgeç yardımıyla süzün . Ve peçetenin üzerine kuruması için bırakın . Daha sonra isteye göre ister fırınlayın ister öylece rondodan geçirin . Bebeklerinizin çorbalarına katabilirsiniz kahvaltılarına katabilirsiniz . . Orta boy bir yumurta kabuğundan ortalama 1 çay kaşığı dolusu toz elde edilebilir bu da ortalama 800 mg. kalsiyum içerir. Fazla kalsiyum alımı kas kramplarına sebebiyet vereceğinden dikkatli tüketilmeli, potasyum içeren şeftali, portakal, özellikle de muz gibi meyvelerle dengelenmelidir.
4 Yorum “Yumurta Kabuğu Boy Uzatıyor.. !!

  1. Sonay

    Sizi zaten takip ediyorum ve cok da takdir ediyorum ben yaptiniz ve yapacaginiz her seyi yapacagim iyi ki sizi gormusum tesadufen ve takip ediyorum emeginize saglik bize boyle guzel bilgiler verdigin icin tesekurler ????????

  2. Batuhan Güç

    Elif hanın iyi günler bu tarifiniz her hangi bir yaş sınırı içindemi ? Yoksa Yetişkinlerde kullanabilirmi ? Teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir